Fryzury loki, fale

Fryzury loki, fale
4.5 15000

Jak dobrać
fryzurę idealną?

Ebook: 10 koszmarnych błędów w doborze fryzury

I nie popełnić jednego z 10 najbardziej koszmarnych błędów w doborze fryzury! Pobierz ebook, który pokaże Ci największe błędy w doborze fryzury i sposoby na idealną fryzurę

Pobierz dzisiaj za darmo:

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Porady fryzjerskie

Loki i fale są wyjątkowo kobiece. Mają mnóstwo zalet. Te najważniejsze to optyczne zwiększenie objętości włosów i możliwość modelowania kształtu twarzy.

Fale i loki to od setek lat nieodłączny element stylizacji włosów zwłaszcza wśród kobiet. Dlaczego tak długo utrzymują się w modzie? Dzięki temu, że świetnie pasują do kobiecej urody. Loki i fale można nosić na wiele sposobów – w stylu romantycznym, retro, a także w seksownym glamourze. Jaki wybierzesz dla siebie? To już kwestia indywidualnego gustu. Warto jednak dostosować rodzaj skrętu do kształtu twarzy.

Po pierwsze, falowane lub pokręcone włosy znacznie zwiększają optycznie objętość włosów. Dzięki temu wyglądają one na o wiele gęstsze i zdrowsze. Co za tym idzie, włosy o dużej objętości sprawiają, że nasza twarz i cała sylwetka wyglądają na zdecydowanie smuklejsze.

Po drugie, kręcenie włosów daje możliwość modelowania kształtu twarzy. Kobiety o pociągłych twarzach powinny wybierać fryzury z loczkami, które pojawiając się w okolicach policzków dodadzą im trochę dziecięcej pucułowatości. Taki zabieg działa bardzo odmładzająco.

Kobiecy z okrągłymi twarzami powinny natomiast decydować się na włosy falujące. Nie tworzą one aż tak okrągłych kształtów, więc optycznie wyszczuplają twarz. Aby wzmocnić ten efekt można też wyprostować pasma znajdujące się w okolicach czoła i policzków.

Modne są też fale w stylu retro. Wygładzone, równe fale w stylu Marleny Dietrich uzyskamy dzięki specjalnej lokówce nazywanej też falownicą. Wygląda ona, jakby była zrobiona z trzech lokówek o równej średnicy. Taki sposób pofalowania włosów jest idealny zarówno dla długich, jak i półdługich włosów.

Pokręcenie włosów to też dobra baza pod wiele fryzur. Obfite wyjściowe koki, warkocze czy inne upięcia będą prezentowały się dużo bardziej okazale na pokręconych włosach. Warkocz z pasm pokręconych w romantyczne sprężynki nabierze jeszcze bardziej subtelnego charakteru, zwłaszcza jeśli zwiążemy go luźno, niby niedbale. Z kolei koki i inne upięcia stworzone z pokręconych włosów będą miały dużo większą objętość i będą bardziej trwałe.

Jak dbać o naturalne i ‘zrobione loki’
O naturalne i zrobione loki dba się dokładnie tak samo. Pamiętaj o odpowiednich kosmetykach do włosów kręconych. Nie rozczesuj ich szczotką, tylko grzebieniem lub rozdzielaj palcami.

Fryzury Loki, fale- naturalny wygląd i utrwalenie w jednym.
Używaj kosmetyków nadających sprężystości. Zrezygnuj z odżywek bez spłukiwania, które obciążają włosy. Nie używaj zbyt dużej ilości lakieru, może on skleić loki.

Jak zrobić loki?
Loki można zakręcić na lokówkę, papiloty, a nawet używając prostownicy. Jeśli nie chcesz narażać swoich włosów, spleć na noc kilka warkoczyków. Rano będziesz miała piękne loki.