Fryzury ślubne 2014

Fryzury ślubne 2014
4.5 38572

Jak dobrać
fryzurę idealną?

Ebook: 10 koszmarnych błędów w doborze fryzury

I nie popełnić jednego z 10 najbardziej koszmarnych błędów w doborze fryzury! Pobierz ebook, który pokaże Ci największe błędy w doborze fryzury i sposoby na idealną fryzurę

Pobierz dzisiaj za darmo:

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Porady fryzjerskie

Sposobów na ślubną fryzurę jest wiele. Tylko który wybrać? Przecież efekt musi być doskonały, bo ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu!

Fryzura dla panny młodej musi spełniać wiele warunków. Koniecznie powinna komponować się ze stylem sukni. Inną fryzurę wybierzemy do sukni w stylu retro, inną do skromnej sukni empire inspirowanej antyczną Grecją, jeszcze inną do romantycznej sukni typu księżniczka, czy do ultra nowoczesnej kreacji.

Suknie ślubne w stylu retro świetnie komponują się z kokami ułożonymi nisko, w pobliżu karku, tak jak nosiły je kiedyś kobiety w latach 20. czy 30.. Wzmocnimy efekt układając włosy na falownicy, która stworzy fale równe i wygładzone, takie jak nosiły nasze babcie i prababcie. Suknia empire pięknie pasuje do ułożonego na bok luźnego warkocza. Inspiracją dla panien młodych, które wybiorą taki styl może być też fryzura jaką nosiła Angelina Jolie do filmu „Aleksander”. Luźne podpięcie górnej części włosów też będzie idealne do tego stylu. Do klasycznych sukni typu księżniczka pięknie pasuje gładki, wysoki koczek, taki jaki nosiły nasze ulubione bohaterki bajek z dzieciństwa. A co z nowoczesną kreacją? Tutaj możemy poszaleć wybierając np. kok stworzony z pokarbowanych włosów, czy też rozpuszczone, całkowicie wyprostowane włosy.

Ponadto należy pamiętać o tym, że fryzura ślubna musi przede wszystkim upiększać pannę młodą. Powinna więc doskonale współgrać z rysami jej twarzy, jej owalem czy też sylwetką. Fryzjerzy mają swoje sposoby by uczesaniem ślubnym skorygować pewne niedoskonałości.

Panna młoda z okrągłą, pucołowatą buzią wcale nie musi jej zakrywać, wystarczy, aby choć kilka pasemek przy buzi było luźno wypuszczonych i wyprostowanych, aby optycznie wysmuklić twarz. Wyszczuplająco działają też luźno upięte koki w tak zwanym artystycznym nieładzie.

Znajdzie się też coś dla panien młodych z odstającymi uszami. Nie muszą one rozpuszczać włosów. Wystarczy, że fryzjer część pasm nałoży na uczy i sprytnie wepnie pasma pod resztę włosów wsuwkami. Dzięki takiemu działaniu uszy zostaną nie tylko zasłonięte, ale też lekko zebrane bliżej głowy.

Czego nie robić na kilka dni przed ślubem
Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety. Nie narażaj się na dodatkowe stresy. Nie decyduj się na trwałą ondulację, ani na drastyczną zmianę koloru włosów na kilka dni przed tym wielkim wydarzeniem.

Jaka fryzura ślubna, do jakiej sukienki?
Pamiętaj- im bardziej zdobna sukienka, tym mniej dodatków. Jeśli twoja kreacja jest bogata, w doborze fryzury postaw na coś bardziej stonowanego i delikatnego. Co za dużo to nie zdrowo.

Kolor włosów panny młodej dobrany do koloru kwiatów
Panna młoda o ciemnym kolorze włosów powinna wybrać kwiaty o intensywnej barwie. Blondynka bukiety w pastelowych, jasnych barwach, zaś ruda takie, w których przeważać będzie kolor niebieski i zielony.

Szukasz więcej inspiracji na fryzury ślubne? W katalogu fryzur na Stylistka.pl znajdziesz tysiące inspiracji na najlepsze fryzury i uczesania ślubne.